Neprodejní Galerie Josefa Fialy

Vítejte,

dovoluji si Vám na těchto stránkách nabídnout malou exkurzi po naší virtuální galerii, která nese jméno mého praděda, akademického malíře Josefa Fialy.

Obrazy, ale i písemnosti vztahující se k osobě mého předka jsem nashromáždil za mnoho uplynulých let. Některé jsem dostal od mého otce a děda k narození, jiné ke křtu a část jsem zdědil. Většina maleb se ale ke mě dostávala ne zrovna přímočarou cestou. Mnoho jsem jich vydražil v aukci, některé koupil náhodně ve starožitnostech a část mi nabídli sběratelé, kteří o mé vášni pro dílo mého praděda věděli. Ale i vzdálení příbuzní mě podpořili v úmyslu nashromáždit co nejrozsáhlejší sbírku nejen obrazů a autorských rámů, ale i originálů písemností ze života umělce a jeho tehdejší rodiny.

V této sekci Vám představuji první část maleb, v dalších kategoriích naleznete rodinné a významná díla a také zajímavosti.

Znázorňují většinou obyčejný lid ať už při práci na poli, nebo v lese. Oblíbeným tématem Josefa Fialy byly děti, děti venkovských chudých rodičů při svých každodenních hrách, dětských smutků i radostí.

Na mnoha těchto dílech je zachycena malířova milovaná Vysočina, ale i zde je několik méně obvyklých témat zimní chodské krajiny.

Přeji Vám příjemný zážitek z této prohlídky a věřím, že se jednou setkáme i osobně až se mi podaří uskutečnit mojí představu ucelenou sbírku restaurovaného díla Ak. malíře Josefa Fialy vystavit živě v kamenné galerii.